E ticaret günümüzde en çok başvurulan ticaret alanlarındandır. Hem kolay, hem de hızlı para getirir. Ancak sermayesi az, kazancı bol olan e – ticarette herkes kar edecek diye bir kural yok. Önce bilgi sahibi olmak gerekir. Sadece doğru kurallarla doğru bir yol çizebilenler bu alandan nemalanabilmektedir. Peki, bu kurallar nedir? E-ticarete nasıl başlamalıyım? Başlıca kurallar gayet basittir.

Ürününüze ve ne yapmak istediğinize karar verin

 

Kural bir: Öncelikle satacağınız ürünün ya da vereceğiniz hizmetin çok iyi ve doğru belirlenmesi gerekiyor. Basit bir örnekle ifade edecek olursak, herkesin her yerden kolayca alabileceği bir ürünü internetten satmanız oldukça zordur. Çok fazla reklam ya da PR parası harcamanız gerekmektedir. Bu yüzden orijinal ya da az bulunan, o da olmadı normalden ucuza verebileceğiniz bir ürün ya da hizmet belirlemelisiniz. Ki insanlar sizi tercih etsin. İkinci en önemli kural ise sitenizin belirlenmesidir.

 

Temanız satacağınız ürüne uygun renkler, desenler ve başlıklar içermelidir. Ama ne satarsanız satın sitenizin oldukça sade ve kolay kullanılır olması gerekmektedir. Kafa karıştırmamalı, insanlara istediğini hemen sunmalıdır. Sitenizin her yerden ulaşılabilir olması, telefondan ya da tabletten de girilebilir olması gerekmektedir. Kimse internet ortamında sıkılmak, zorluk çekmek istemez. Ekranlara yalnızca ilgimizi çeken bir şey oyduğunda bakarız. Bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra şirketinizi kurabilir, e ticaret dünyasına adımınızı atabilirsiniz. Sıradaki işlem ise bankalara gidip hesap açtırmak, sanal POS almaktır.

 

Bunun için de vergi numarası ve şirket bilgileri gerekmektedir. Biz Ajans Tek olarak bütün bu hizmetleri sizi hiç uğraştırmadan tek kalemde tamamlıyor, size anahtar teslim bir e – ticaret alanı yaratıyoruz. Size sadece aylık gelir ve giderlerinizi hesaplamak kalıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey bize hayalinizdeki şirketi anlatmak. Ayrıntılı bilgilere www.ajanstek.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

Ajans Tek bu güne kadar (2004 yılından beri) yüzlerce e ticaret şirketine öncülük etmiştir. Dev markalardan küçük e ticaret sitelerine kadar yüzlerce mutlu müşteri Ajans Tek ile yıllarca sürecek bir gelir kapısı açmıştır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Hem de hemen, şimdi.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *